Szkoła Podstawowa nr 12 gościła dziś uczestników finału Miejskiego Konkursu „Jerzy Iwanow-Szajnowicz. Sportowiec – Agent – Bohater”. Właśnie ten niezwykły człowiek został wybrany na patrona nowego otwockiego basenu. W rywalizacji konkursowej wzięli udział uczniowie otwockich szkół podstawowych, którzy zmierzyli się ze sobą w trzech wymagających rundach.
Tegoroczny bal klas ósmych, podobnie jak w roku ubiegłym, rozpoczął się w sposób wyjątkowy polonezem zatańczonym w malowniczej scenerii parku miejskiego. Ten staropolski taniec, wykonany przez uczniów z dużym zaangażowaniem, stał się wymownym symbolem zakończenia ważnego etapu w życiu i rozpoczęcia nowych wyzwań. Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole, gdzie na uczestników czekała wspólna zabawa, pełna radości, uśmiechów i niezapomnianych chwil. Był to wieczór, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych.
Dziś w naszej szkole odbyła się uroczysta gala podsumowująca V edycję Powiatowego Konkursu Ortograficznego o Tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Otwockiego. W konkursie udział wzięło łącznie 150 uczniów, a dyktando finałowe pisało 48 uczestników, z których komisja konkursowa wyłoniła 6 zwycięzców. Wydarzenie stanowiło ważny element działań edukacyjnych promujących dbałość o poprawność językową oraz kulturę słowa.
Szkoła Podstawowa nr 12 zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie poświęconym przyszłemu patronowi basenu w Otwocku – Jerzemu Iwanowowi-Szajnowiczowi.
📌 Dla klas 1–4 – konkurs plastyczny.
📌 Dla klas 5–7 – konkurs wiedzy.
Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie dostępnym poniżej. Zachęcamy do udziału!
26 lutego 2026 roku w naszej szkole odbył się finał V edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego o Tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Otwockiego. Chwacki harcerz Hubert- bohater tegorocznego dyktanda konkursowego — towarzyszył zmaganiom 48 finalistów. Łącznie w konkursie wzięło udział 150 uczniów klas 7 i 8 z różnych szkół podstawowych powiatu otwockiego.
Laureatów konkursu wraz z Opiekunami zapraszamy na uroczystą galę finałową, która odbędzie się 16 kwietnia 2026 roku o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 12 w Otwocku.
Jeżeli Korneliada w Dwunastce, to – tradycyjnie – występ nauczycieli. Tym razem zobaczyliśmy króla, królewny, książęta, piratów, nie zabrakło nawet Chińczyka. Wystawiliśmy adaptację przedstawienia dla dzieci „O królu Palemonie”. Było pięknie, wesoło i kolorowo od pomysłowych strojów. Nastroje na widowni od razu stały się bardziej wiosenne. Brawa dla naszych aktorów za odwagę i zaangażowanie.
Zwyczajny korytarz, zwyczajne drzwi do sali gimnastycznej, ale po ich przekroczeniu… wchodzimy do tajemniczego ogrodu. Taki był temat tegorocznego balu karnawałowego. Od samego rana do tego niezwykłego miejsca zaglądały korowody roztańczonych przedszkolaków i uczniów Dwunastki. Przed południem bawiło się nasze przedszkole, w samo południe – młodsi uczniowie szkoły, a gdy się ściemniło i ogród przybrał rzeczywiście tajemniczy wygląd, na parkiet balowy wkroczyli najstarsi uczniowie. Mamy wrażenie, że zabawa była wspaniała, a wszyscy czekają już na przyszłoroczny bal.
Tego pięknego nastroju nie byłoby, gdyby nie wydatna pomoc rodziców i nauczycieli oraz dekoracje przygotowane między innymi przez uczniów. Wszystkim serdecznie dziękujemy!